Kadra

Zatrudniamy najlepszych specjalistów w zakresie edukacji przedszkolnej. Młody, prężny i dynamiczny zespół pracuje, aby dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę. Nasza placówka ma charakter specjalny – sprawujemy opiekę również nad dziećmi niepełnosprawnymi.
Wartości, które wyznajemy to:
– Bezpieczeństwo dzieci
– Zdobywanie przez dzieci nowych umiejętności
– Zrównoważony rozwój – fizyczny i umysłowy

Poniżej przedstawiamy nasz personel:
mgr Iwona Grenda– nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog;

mgr Marta Rajska– nauczyciel wychowania przedszkolnego, terapeuta pedagogiczny;
mgr Patrycja Figura – nauczyciel wychowania przedszkolnego, terapeuta pedagogiczny;

mgr Agnieszka Botos – nauczyciel specjalny;
mgr Ewa Sikora– neurologopeda kliniczny, specjalista wczesnej interwencji;
mgr Aleksandra Herok-Duc– psycholog, terapeuta integracji Sensorycznej;
mgr Maria Złoto – fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Sensorycznej;

lic. Wojtyna Anna – nauczyciel języka angielskiego metodą Musical Babies;
Leokadia Frolik – woźna, pomoc kuchenna;
Magdalena Wojciechowska – pomoc nauczyciela;
Hanna Ziebura – pomoc nauczyciela.


Ponadto zatrudniamy najlepszych nauczycieli w ramach:
– rytmiki- mgr Marta Śliż
– zajęć twórczych – mgr Barbara Smolana

Uprawnienia do prowadzenia zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne posiadają:
I. Grenda, M. Rajska


 

mgr Izabela Krzemińska-Woźniak
Dyrektor ds. pedagogicznych Przedszkola Twórczego „To Tu”

Studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej ukończyła w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie prze 11 lat pracowała jako nauczyciel akademicki na kierunku Pedagogika. Stworzyła w 2008 roku Studio Zabawy i Twórczego Rozwoju „To Tu, by móc zrealizować swoje pedagogiczne ideały, marzenia i pasje. Obecnie kieruje Niepublicznym Przedszkolem Twórczym i Centrum Edukacyjnym „To Tu”. Szczęśliwa mama córki Antoniny, entuzjastka noszenia dzieci w chuście, wszystkiego, co nowe innowacyjne w pedagogice i nie tylko. Zawsze uśmiechnięta, otwarta na ludzi i świat. Odważnie zmierza przed siebie, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ciągle coś robi, czegoś się uczy i szuka nowych wyzwań. Uwielbia zakupy i remonty :). Motto życiowe: „Nowy dzień-nowe możliwości!”


 

mgr Marta Rajska

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku Pedagogika o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna oraz Edukacja Ekologiczna z Etyką Środowiskową.  Studia podyplomowe ukończyła na kierunku Terapia Pedagogiczna z elementami rewalidacji osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jest osobą wrażliwą, otwartą ale również wymagającą i stanowczą. W pracy z dziećmi ceni sobie ich spontaniczność i szczerość. Największą radość sprawia jej uśmiech na twarzy dzieci. W wolnych chwilach z przyjemnością doskonali swoje umiejętności kulinarne. Uważa, że wszystko jest możliwe, jeżeli się tylko bardzo chce.


mgr Patrycja Figura

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim 
w Cieszynie na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna
i  Wychowanie Przedszkolne,  oraz studia magisterskie o specjalności Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza z Terapią Pedagogiczną. Jest osobą uśmiechniętą
i pogodną, ale także spontaniczną i stanowczą. Swoje zainteresowania koncentruje wokół projektów muzycznych
i kulturalnych, w których czynnie uczestniczy jako absolwentka Ogniska Twórczości Artystycznej im. Braci Golec, a także Reprezentacyjnego Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”.
  W pracy z dziećmi stawia na naukę przez zabawę, uśmiech i dużo dobrej muzyki.

mgr Iwona Grenda

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku pedagogika o specjalności terapia pedagogiczna z asystentem osoby niepełnosprawnej. Dodatkowo ukończyła kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Swoja wiedzę poszerza uczestnicząc wlicznych kursach i szkoleniach. Dotychczasowe doświadczenie w pracy w dziećmi zdobyła pracując w Zespole Szkół Specjalnych oraz na półkoloniach dla dzieci i młodzieży. Prowadzi z naszymi dziećmi zajęcia rewalidacyjne. Osoba o dużej cierpliwości, uśmiechnięta, pełna pozytywnej energii. Kontakt z dziećmi jest dla niej nie tylko pracą ale także pasją. Jej motto to: „Pomyśl, że nikt w swojej inności nie powinien pozostawać sam”. Uwielbia aktywnie spędzać czas, chodzić po górach i szukać nowych inspiracji plastycznych.

Zebrzydowice_2014__40-200x300

lic. Anna Wojtyna
Nauczyciel języka angielskiego

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie ze stopniem licencjata-specjalność anglistyka. Doświadczenie zawodowe zdobyła ucząc języka angielskiego w przedszkolach powiatu cieszyńskiego. Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji oraz motywuje do poszukiwania twórczych metod pracy. Uważa, że naukę języka należy rozpoczynać już wieku przedszkolnym,
a najlepsze efekty uzyskuje się ucząc przez zabawę, wykorzystując piosenki, rymowanki, gry słowne. Prywatnie jest mamą Kubusia
i Amelki. W wolnym czasie aktywnie wypoczywa z całą rodziną jeżdżąc na rowerach, chodząc na basen, a zimą szusuje na nartach.


Strumien_2014__03_x

Leokadia Frolik (p. Gosia)
– woźna

W naszym przedszkolu pilnuje, by zawsze lśniło. Jest odpowiedzialna za porządek i ład w salach oraz w szatni. To pogodna i uśmiechnięta osoba. Zna dziesiątki przepisów na przepyszne dania. Świetnie piecze ciasta (od rolad po kołocze), które smakują jej licznej rodzince. W wolnej chwili wsiada na rower i podziwia piękno przyrody.

Ponadto zatrudniamy najlepszych nauczycieli w ramach:
– rytmiki,
– logopedii
– psychologii
– gimnastyki korekcyjnej
– zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

mgr Marta Śliż
– nauczyciel rytmiki

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Cieszynie oraz jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Swoją muzyczną pasją chce zarażać dzieci już od najmłodszych lat, wprowadzając je w świat muzyki klasycznej i filmowej. W czasie wolnym zarządza grupą ogniową, gra na syntezatorach w dwóch zespołach i recenzuje muzykę z gier.


Serdecznie zapraszamy!