Kadra

Zatrudniamy najlepszych specjalistów w zakresie edukacji przedszkolnej. Młody, prężny i dynamiczny zespół pracuje, aby dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę. Nasza placówka ma charakter specjalny – sprawujemy opiekę również nad dziećmi niepełnosprawnymi.
Wartości, które wyznajemy to:
– Bezpieczeństwo dzieci
– Zdobywanie przez dzieci nowych umiejętności
– Zrównoważony rozwój – fizyczny i umysłowy

Poniżej przedstawiamy nasz personel:
mgr Michalina Stokłosa – nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog
mgr Iwona Grenda– nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog

mgr Marta Rajska– nauczyciel wychowania przedszkolnego
mgr Patrycja Figura – nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr Magdalena Chablak – nauczyciel wychowania przedszkolnego
mgr Ewa Sikora– logopeda
mgr Aleksandra Herok-Duc– psycholog, terapeuta integracji Sensorycznej
mgr Maria Złoto – fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Sensorycznej

lic. Wojtyna Anna – nauczyciel języka angielskiego metodą Musical Babies
Leokadia Frolik – woźna, pomoc kuchennaPonadto zatrudniamy najlepszych nauczycieli w ramach:
– rytmiki- mgr Marta Śliż
– zajęć twórczych – mgr Karolina Tyrna

Uprawnienia do prowadzenia zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne posiadają:
M. Mucha, I. Grenda, M. Rajska


 

Strumien_2014__52_b

mgr Izabela Krzemińska-Woźniak
Dyrektor ds. pedagogicznych Przedszkola Twórczego „To Tu”

Studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej ukończyła w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie prze 11 lat pracowała jako nauczyciel akademicki na kierunku Pedagogika. Stworzyła w 2008 roku Studio Zabawy i Twórczego Rozwoju „To Tu, by móc zrealizować swoje pedagogiczne ideały, marzenia i pasje. Obecnie kieruje Niepublicznym Przedszkolem Twórczym i Centrum Edukacyjnym „To Tu”. Szczęśliwa mama córki Antoniny, entuzjastka noszenia dzieci w chuście, wszystkiego, co nowe innowacyjne w pedagogice i nie tylko. Zawsze uśmiechnięta, otwarta na ludzi i świat. Odważnie zmierza przed siebie, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ciągle coś robi, czegoś się uczy i szuka nowych wyzwań. Uwielbia zakupy i remonty :). Motto życiowe: „Nowy dzień-nowe możliwości!”


Strumien_2014__33

mgr Michalina Stokłosa– nauczyciel w grupie „Pszczółki”

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku pedagogika o specjalności zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna oraz studia magisterskie o specjalności wychowanie przedszkolne
z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe  z pedagogiki specjalnej
w zakresie oligofrenopedagogiki. Jest osobą otwartą, uśmiechniętą i wrażliwą na potrzeby innych. Lubi w dzieciach
to, że są szczere i nieskrępowane w zadawaniu pytań.
Uwielbia robić „coś” z niczego. Ma sentyment do tańca towarzyskiego, któremu kiedyś poświęcała wolny czas.
W ramach relaksu udaje się na długie rowerowe wycieczki.


????????????????????????????????????

 

mgr Marta Rajska – nauczyciel w grupie „Żabki”
(mama na urlopie macierzyńskim)

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku Pedagogika o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna oraz Edukacja Ekologiczna z Etyką Środowiskową. Jest osobą wrażliwą, otwartą ale również wymagającą i stanowczą. W pracy z dziećmi ceni sobie ich spontaniczność i szczerość. Największą radość sprawia jej uśmiech na twarzy dzieci. W wolnych chwilach z przyjemnością doskonali swoje umiejętności kulinarne. Uważa, że wszystko jest możliwe, jeżeli się tylko bardzo chce.


lic. Patrycja Figura
– nauczyciel w grupie „Żabki”

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim 
w Cieszynie na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna
i  Wychowanie Przedszkolne. Obecnie jest w trakcie studiów magisterskich na specjalności Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza z Terapią Pedagogiczną. Jest osobą uśmiechniętą
i pogodną, ale także spontaniczną i stanowczą. Swoje zainteresowania koncentruje wokół projektów muzycznych
i kulturalnych, w których czynnie uczestniczy jako absolwentka Ogniska Twórczości Artystycznej im. Braci Golec, a także Reprezentacyjnego Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”.
 


 

12248844_943607789049162_464239426_n

 

mgr Iwona Grenda– oligofrenopedagog,
nauczyciel w grupie „Pszczółki”
(mama na urlopie macierzyńskim)

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku pedagogika o specjalności terapia pedagogiczna z asystentem osoby niepełnosprawnej. Dodatkowo ukończyła kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Swoja wiedzę poszerza uczestnicząc wlicznych kursach i szkoleniach. Dotychczasowe doświadczenie w pracy w dziećmi zdobyła pracując w Zespole Szkół Specjalnych oraz na półkoloniach dla dzieci i młodzieży. Prowadzi z naszymi dziećmi zajęcia rewalidacyjne. Osoba o dużej cierpliwości, uśmiechnięta, pełna pozytywnej energii. Kontakt z dziećmi jest dla niej nie tylko pracą ale także pasją. Jej motto to: „Pomyśl, że nikt w swojej inności nie powinien pozostawać sam”. Uwielbia aktywnie spędzać czas, chodzić po górach i szukać nowych inspiracji plastycznych.


 


Zebrzydowice_2014__40-200x300

lic. Anna Wojtyna
Nauczyciel języka angielskiego

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie ze stopniem licencjata-specjalność anglistyka. Doświadczenie zawodowe zdobyła ucząc języka angielskiego w przedszkolach powiatu cieszyńskiego. Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji oraz motywuje do poszukiwania twórczych metod pracy. Uważa, że naukę języka należy rozpoczynać już wieku przedszkolnym,
a najlepsze efekty uzyskuje się ucząc przez zabawę, wykorzystując piosenki, rymowanki, gry słowne. Prywatnie jest mamą Kubusia
i Amelki. W wolnym czasie aktywnie wypoczywa z całą rodziną jeżdżąc na rowerach, chodząc na basen, a zimą szusuje na nartach.


Strumien_2014__03_x

Leokadia Frolik (p. Gosia)
– woźna

W naszym przedszkolu pilnuje, by zawsze lśniło. Jest odpowiedzialna za porządek i ład w salach oraz w szatni. To pogodna i uśmiechnięta osoba. Zna dziesiątki przepisów na przepyszne dania. Świetnie piecze ciasta (od rolad po kołocze), które smakują jej licznej rodzince. W wolnej chwili wsiada na rower i podziwia piękno przyrody.

Ponadto zatrudniamy najlepszych nauczycieli w ramach:
– rytmiki,
– logopedii
– psychologii
– gimnastyki korekcyjnej
– zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

agnieszka

mgr Agnieszka Popiołek- Mędrzak
– logopeda

Ukończyła filologię słowiańską, a także Podyplomowe Studia Logopedii na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W pracy z dziećmi stawia sobie za cel osiągnięcie jak najlepszych efektów terapeutycznych, jednocześnie zamieniając często żmudne ćwiczenia w interesującą zabawę. Satysfakcja w pracy to dla niej nawet najmniejszy sukces małego pacjenta, który cieszy i daje motywację do dalszego działania. Prywatnie mama czteroletniego Milana, miłośniczka Chorwacji i wszystkiego co z nią związane.mgr Marta Śliż
– nauczyciel rytmiki

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Cieszynie oraz jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Swoją muzyczną pasją chce zarażać dzieci już od najmłodszych lat, wprowadzając je w świat muzyki klasycznej i filmowej. W czasie wolnym zarządza grupą ogniową, gra na syntezatorach w dwóch zespołach i recenzuje muzykę z gier.


mgr Karolina Tyrna

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu gdzie studiowała na kierunku edukacji artystycznej sztuk plastycznych w zakresie pedagogiki sztuki, krytyki i promocji sztuki oraz fotografii. Już w czasie studiów prowadziła warsztaty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz dla studentów kierunków nie związanych bezpośrednio ze sztuką. Od kilku lat prowadzi zajęcia twórcze według autorskiego programu w Niepublicznych Przedszkolach Twórczych „To Tu”. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach Bielskiej Galerii BWA oraz Muzeum w Bielsku-Białej. Jest mamą czwórki dzieci: Olgi (12 l.), Jadzi (11 l.), Hugo (9 l.), Tymona (6 l.), na których „testuje” swoje pomysły i metody edukacji.

Serdecznie zapraszamy!